Statystyki drużyny

Aktualności

Zwycięstwo stracone w ostatnich sekundach

• autor: jacko277, 2012-04-21 18:03

W 24 kolejce Concordia Piotrków tylko zremisowała ze Zjednoczonymi Stryków 2:2 (0:0). Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Mariusz Zaor, a podwyższył Diego Bezerra. Niestety ciężko wypracowana zaliczka została roztrwoniona w 3 ostatnich minutach.

Skład Concordii: Przybylski - Perreira, Woźniak ('68 Zaor), Da Silva, Caminha - Zelcer ('46 Lekan), Junior Pedro, Stolarski, Bezerra - Kowalczyk, Wasiu Elemuren ('46 Jędrzejczyk).

Relacja w dalszej części artykułu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Dobrze rozgrywali atak pozycyjny, natomiast piłkarze Concordii skupiali się na długich podaniach z pominięciem linii środkowej. Niestety podania te często były niecelne albo obrońcy ze Strykowa przecinali ich lot. Jednak w 16 minucie Wasiu mógł trafić do bramki gości ale w sytuacji sam na sam lepszy był bramkarz.

W 38 minucie groźną akcją zaskoczyli Strykowianie, po dośrodkowaniu napastnik gości nie trafił jednak w bramkę. W odpowiedzi w 45 minucie Junior Pedro w taki sam sposób próbował pokonać bramkarza gości ale jego strzał głową był bardzo niecelny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym – lepiej w tej części gry zaprezentowali się goście natomiast nasi piłkarze skupili się na kontrach i długich podaniach.

Na drugą połowę nie wyszli już Adam Zelcer oraz Wasiu Elemurem. W ich miejsce pojawili Musbau Lekan i Artur Jędrzejczyk.

W 49 minucie powinno być 1:0 dla Concordii. Kamil Kowalczyk strzelił tylko w bramkarza a dobitka Icaro Perreiry z 2 metrów trafiła w poprzeczkę i wyszła na aut bramkowy. W 66 minucie kolejna dobra akcja gospodarzy, ale strzał Jędrzejczyka był niecelny. Chwilę później po strzale z dystansu Diego Bezerry bramkarz wybija przed siebie piłkę, a dobitka Stolarskiego jest już niecelna. W 68 minucie pokerowa zagrywka trenera Majaka – za obrońcę Woźniaka na boisku pojawia się Mariusz Zaor.

Na kwadrans przed końcem zakotłowało się przed bramką Concordii. Najpierw zbyt wcześnie z muru wyskoczył Musbau Lekan i obejrzał za to żółtą kartkę, a powtórzony rzut wolny wylądował na słupku bramki strzeżonej tego dnia przez Konrada Przybylskiego.

3 minuty później Mariusz Zaor uszczęśliwił piotrkowskich kibiców. Po otrzymaniu świetnego podania od Artura Jędrzejczyka wymanewrował obrońcę i strzałem w krótki róg wyprowadził Concordię na prowadzenie. W 82 minucie było już 2:0. Piękne uderzenie w okienko Diego Bezerry, bramkarz sięgnął jeszcze piłkę ale nie na tyle by ją wybić i Piotrkowianie mogli cieszyć się z podwyższenia rezultatu. W tym momencie nie było chyba kibica nie wierzącego w zwycięstwo Concordii. A jednak – w 90 minucie szybka kontra i Łukasz Hinc nie mógł się pomylić. W doliczonym czasie gry grająca bardzo nerwowo i zbyt blisko swojej bramki, pozwoliła na jeszcze jeden strzał i Piotr Baryła w ogromnym zamieszaniu trafił na 2:2.

Szkoda straconych 3 punktów, gdyż w takich kategoriach należy upatrywać dzisiejsze spotkanie, Concordia w 1 połowie była zespołem zdecydowanie słabszym, natomiast w 2 połowie ewidentnie zdominowała rywala i na przestrzeni całego spotkania zasłużyła na 3 pkt.

Kolejne spotkanie już w kolejną sobotę, tym razem w Zduńskiej Woli z tamtejszą Pogonią.