Statystyki drużyny

Aktualności

Derby zdecydowanie dla Concordii

• autor: jacko277, 2011-11-26 13:44

W mroźne listopadowe popołudnie rozegrano sparingowe derby Piotrkowa Trybunalskiego. Zdecydowanie drużyną lepszą o czym przekonuje wynik oraz gra byli gospodarze meczu. 3:1 dla Concordii to najniższy wymiar zwycięstwa. Gra w większości spotkania toczyła się na połowie Polonii, ale goście często bardzo groźnie kontratakowali. Po jednej z takich kontr zdobyli bramkę w 70 minucie. W barwach Polonii zadebiutował Daniel Jaworski, który jesienią pokazał się w kilku meczach Concordii ale postanowił wzmocnić lokalnego rywala.

Skład Concordii:

Dąbrowski - Moliński, Da Silva, Pater, Kukułka - Bezerra, Szymczyk, Zelcer, ... - Zaor, Sońta.

W drugiej połowie zagrali jeszcze Jędrzejczyk, Wasiu Elemurem.

Zdjęcia z meczu standardowo -> tutaj <-

W 23 minucie świetnie dośrodkowanie Daniela Szymczyka z rzutu rożnego zamienił na bramkę strzałem głową Damian Sońta. W 40 minucie bardzo szybką akcję z kolei wykończył Szymon Moliński. Bardzo pewny strzał w sytuacji sam na sam ale z dość ostrego kąta dał prowadzenie już 2:0.

Po zmianie stron trener Ireneusz Marchwiński dał odpocząć Danielowi Szymczykowi oraz na chwilę Adamowi Zelcerowi, a na ich miejsce do gry wprowadził Wasiu Elemurema oraz Artura Jędrzejczyka.

Ten pierwszy bardzo szybko odwdzięczył się bramką. W 51 minucie po oblężeniu bramki Polonii piłka trafiła pod nogi znajdującego na 16 metrze Nigeryjczyka. Ten zdecydował się błyskawicznie na uderzenie, a piłka po rykoszecie trafiła pod poprzeczkę. Piękna bramka wyprowadza Nasz zespół na 3 - bramkowe prowadzenie. Chwilę później Damian Sońta mógł wyprowadzić Concordię na 4 - bramkowe prowadzenie ale jego strzał zza pola karnego trafił w poprzeczkę.

Trzeba przyznać, że Polonia od czasu do czasu bardzo groźnie kontratakowała i jedna z takich szybkich akcji przy biernej postawie Daniela Da Silvy została zamieniona na bramkę. Gola w 75 minucie zdobył Daroch.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

Było to bardzo dobre, szybkie spotkanie obfitujące w wiele groźnych podbramkowych akcji. Wynik jak najbardziej sprawiedliwy, chociaż na pewno przy wyższym zwycięstwie Polonia nie powinna mieć powodów do narzekań.