Statystyki drużyny

Aktualności

Concordia po 2 kolejce ciągle bez zdobytego gola

• autor: jacko277, 2011-08-21 07:36

W 2 kolejce IV ligi gr. łódzkiej Concordia tylko zremisowała z MKP Borutą Zgierz 0:0.

W składzie Concordii, w porównaniu z meczem z 1 kolejki,  na boisko wybiegło aż 4 nowych graczy. Byli to, Kamil Mazurkiewicz, pomocnik ostatnio grający w MKS Kutno ale wywodzący się z szerokiej kadry Widzewa Łódź, portugalski skrzydłowy Matheus Caminha oraz dwóch brazylijczyków, obrońca Daniel Da Silva oraz pomocnik Diego Bezerra.

Niestety mimo optycznych wzmocnień Concordia nie była w stanie przeciwstawić się zagęszczonej obronie Zgierzan w barwach, których wystąpił były gracz Concordii, Jan Karp. Goście absolutnie nie przestraszyli się Naszych stranieri i kilkakrotnie mogli zdobyć gola.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 15 minucie. Z rzutu wolnego uderzał Sylwester Kajda ale bramkarz Boruty, Paweł Czekaj wybił piłkę na rzut rożny. W 21 minucie zaatakowali goście, ale uderzenie Piotra Dziuby wyłapał Konrad Przybylski.

W 2 połowie w miejsce niepewnie grającego Sylwestra Kajdy pojawił się kolejny brazylijczyk Icaro Pereira ale i on nie miał pomysłu na grę w 2 połowie.

Emocji na trybunach dodała natomiast sytuacja, gdzie faulowany Mariusz Zaor nie tylko nie wywalczył rzutu wolnego dla gospodarzy ale i za to "zagranie" został ukarany żółtą kartką. Niestety arbiter był najsłabszym ogniwem tego spotkania co miał potwierdzić w kolejnej akcji. Miejmy tylko nadzieję, że kartka Naszego napastnika zostanie anulowana przez Wydział Sędziowski PZPN.

W 81 minucie na boisku za Mariusza Zaora pojawił się Daniel Jaworski i trzeba sobie jasno powiedzieć, że mógł odmienić losy spotkania. Wychodzący na czystą pozycję został sfaulowany przez jednego ze Zgierzan i co... Zamiast czerwonej kartki tylko żółta a chwilę później protestujący Piotr Woźniak z Concordii został również ukarany żółtą kartką.

Na koniec meczu w sytuacji sam na sam Conordię mogła pogrążyć Boruta ale Przybylski i z tej sytuacji wyszedł obronną ręką.

Do końca wynik już nie uległ zmianie i to stojące na słabym poziomie spotkanie zakończyło się zasłużonym remisiem 0:0.

Spotkanie obserwowało około 200 kibiców co jak na Naszą ekipę jest całkiem niezłym wynikiem.

Następne spotkanie rozegramy na wyjeździe z środę w Wieluniu z WKS-em.